Scan Logistic Partner vil fra 1. desember etablere en egen avdeling i Horten Havn.

Scan Logistic Partner med terminaltjenester i Horten

1. desember åpner havneterminalselskapet Scan Logistic Partner sin fjerde havneterminal, denne gang i Horten.

Publisert

Selskapet Scan Logistic Partner utfører fra før terminaltjenester i Mandal (Gismerøya), Bergen (Skardholmen) og Harstad (Rødskjær). 

Dette forteller selskapets CEO Kenneth Lindqvist om etableringen i pressemeldingen:

Vi har valgt å etablere oss i Horten med bakgrunn at vi sammen med våre kunder ser havnen som et godt alternativ i Oslofjord-regionen.

Til Logistikk Inside forteller han at selskapet er i ferd med å inngå samarbeidsavtaler både med kunder og medarbeidere.

Vi kommer til å lage arbeidsavtaler på ansatte fortløpende som lossearbeidere på korttidskontrakter etter prosjekt og noen faste. Vi har en del forespørsler som vil gjøre at vi ser etter flere medarbeidere så fort avtalen er på plass.

 

Selskapet retter seg i hovedsak mot byggevarebransjen og tilbyr ved siden av last- og lossetjenester lagringsmuligheter innendørs og utendørs.

Powered by Labrador CMS