Kvernmo, som er styreleder i Trondheim Havn og har hatt lederroller i Helse Midt-Norge og flere kommuner, ser frem til å bli kjent med organisasjonen og sette sitt preg på det viktige arbeidet tilsynet utfører.
Kvernmo uttaler at hennes hovedfokus i starten vil være å bygge gode relasjoner med Arbeidstilsynets ansatte og sentrale samarbeidspartnere, slik at de sammen kan løse samfunnsoppdraget om å sikre trygge arbeidsplasser for norske arbeidstakere.
Med en bred bakgrunn fra både offentlig og privat sektor, inkludert stillinger som rådmann i Orkdal kommune og direktør for Entreprenørforeningen for bygg og anlegg i Trøndelag, har Kvernmo en sterk forståelse for utfordringene i arbeidslivet. Hun trekker frem bekjempelse av useriøse aktører og utfordringer knyttet til det teknologiske skiftet som noen av de viktigste oppgavene fremover.
Kvernmo har sitt kontor i Trondheim, men hun vil allerede i løpet av de første ukene besøke flere av Arbeidstilsynets regionkontorer, med Bodø som første stopp på hennes reise.
NB! Artikkelen er oppdatert 3. oktober kl. 11.52: Det ble vist til at Kvernmo var tidligere styreleder i Trondheim Havn. Hun er fortsatt styreleder i havnen.