Logistikk-lederskifte i NHO LT

Avtroppende styreleder Kjell-Arne Eloranta.

Eloranta takker av

Helt siden 2013 har Kjell-Arne Eloranta med stødig hånd ledet HNO LTs største regionforening, Øst.

Publisert Sist oppdatert

På Årsmøtet 3. juni ble det kunngjort at han takker av.

Kjell-Arne Eloranta er til daglig administrerende direktør i FREJA Transport & Logistics AS. I 2012 ble han valgt inn i styret i region Øst og allerede året etter ble han valgt til styreleder.

Det var Eloranta selv som ønsket å gi stafettpinnen til noen andre.

- Kjell-Arne har vært en viktig talsperson for regionforeningen, og har alltid hatt medlemmenes beste i tankene. Kjell-Arne har gjort en flott innsats for NHO LT, og region Øst spesielt. Administrasjonen og styret vil takke ham av på en skikkelig måte når situasjonen tillater det, sier Are Kjensli, adm. direktør i NHO LT.

Linn Bjørgan ny styreleder

PostNords Linn Bjørgan overtar som styreleder.

Linn Bjørgan fra PostNord overtok stafettpinnen som ny styreleder.

Bjørgan jobber i dag som Direktør Freight, og har tidligere blant annet vært knyttet til PostNords HR-avdeling.

Les også om Linn Bjørgan her: https://www.mtlogistikk.no/e-handel-linn-bjorgan-logistikk/med-nytt-super-team-mot-harete-mal/165764

Styret i NHO LT reg. Øst

Carl Fredrik Karlsen fra CargoNet ble 7. mai i år innstilt og valgt inn som styremedlem i NHO LTs hovedstyre, og ønsket derfor å tre ut av styret i Region Øst.

Han er erstattet av Elin Tveiten fra DSV Road.

Både Christian Whist (Nortrail), Morten Skjolddal (Toten Transport) og Tonje Johansen (UPS) ble gjenvalgt for en ny periode.

Tom Christensen (Andersen & Mørck), Andreas Nikolic (NTEX), Kenneth Lindquist (Vikingsped.) og Lars H Strøm (H.Strøm) var ikke på valg i år.

Powered by Labrador CMS