NorSea og Vår Energi har inngått en 12-årig avtale om logistikk- og basetjenester i Stavanger og Hammerfest. Fra venstre: Svein Silseth, Steffen Varpe, Anders Buer, May Britt Lilletvedt, Atle Reinseth, Maren Klakegg, Christian Berven.Foto: Pressefoto
NorSea og Vår Energi forlenger logistikksamarbeidet
Partene har inngått en avtale på 12 år inkludert opsjoner. Den omfatter basetjenester og logistikk for Vår Energis egenopererte virksomhet.
Den nye avtalen omfatter Vår Energis egenopererte portefølje på norsk sokkel. Logistikkavtalen varer i 12 år inkludert opsjoner, men partene oppgir ikke hvor lang grunnperioden er eller når avtalen starter.
Leveranser fra to baser
NorSea skal levere kai- og terminaltjenester, lager og materialhåndtering, offshorekoordinering og støttefunksjoner på land og offshore. Leveransene skal i hovedsak gå fra Dusavik i Stavanger og Polarbase i Hammerfest. NorSea opplyser samtidig at baser langs hele norskekysten kan tas i bruk etter behov.
May Britt Lilletvedt, CEO i NorSea LogisticsFoto: Tommy Ellingsen / NorSea
Partene har samarbeidet om logistikk i Dusavik sammen med Equinor. I 2023 satte de i drift Norwegian Continental Shelf Logistics Project, med felles vareflyt, lager og transportrute på basen.
Sikrer tilgang til basearealer
Ved siden av logistikkavtalen har partene inngått en langsiktig eiendomsavtale. Den gir Vår Energi tilgang til base-, lager- og utearealer i Dusavik og på Polarbase. Arealene skal kunne tilpasses varierende aktivitetsnivå.
NorSea Logistics-sjef May Britt Lilletvedt sier avtalen gir forutsigbarhet for driften. Vår Energis forsyningsdirektør Atle Reinseth viser til en felles forbedringsagenda med mål om å styrke sikkerheten og utvikle mer effektive logistikkløsninger. Pressemeldingen oppgir ikke avtalens verdi eller forventede bemanningsvirkninger.