ÅRSREGNSKAPET 2021:

3PL-aktøren Aditro Logistics hadde et år på det jevne ifjor, rent regnskapsmessig.

Aditro Logistics snudde minus til pluss

Omsetningen holdt seg stabil, men en reduksjon i kostnadsbasen vippet et lite underskudd i 2020 til et lite overskudd i 2021.

Publisert

Omsetningen i logistikkselskapet, som har hovedkontor på Våle i Tønsberg kommune, endte på drøyt 71 millioner kroner i fjor.

Omsetningsøkningen var ytterst marginal. At året likevel ble en økonomisk opptur skyldtes at kostnadsbasen ble redusert, slik at et negativt driftsresultat på drøyt 1,5 millioner kroner i 2020 ble snudd til snaut 650.000 kroner i pluss ifjor.

Da regnskapet ble avsluttet ved nyttår sto det igjen 486.000 kroner på bunnlinjen, som gikk med til å styrke egenkapitalen i selskapet.

Aditro Logistics Norway AS er et datterselskap av svenske Aditro Logistics AB. Sistnevnte ble kjøp opp av det finske postvesenet Posti Group av investeringsfondet Valedo Partners Fund II AB i 2020.

Powered by Labrador CMS