Markus Ravn, er ny fabrikksjef i Vartdal Plast, Bodø.
Overfor iLaks legger han ikke skjul på at han nå må skifte tankesett fra tonnasje til volum, først og fremst innen lakseeksporten.
For å holde tritt med den stadig økende lakseeksporten må pakkeriene kjøre doble skift for å holde koken med årsbeste for lakseeksporten i år. Her trengs utallige kasser til bil og fly.
ILaks skriver at fra nord flys laks nå direkte til markedene både fra Bodø og Evenes. Vartdal Plast overtok aksjemajoriteten i selskapet Løvold Industri som stod for produksjonen i november 2018. Med det fikk kasseprodusenten sin første faste etablering nord for Trondheim.
– Produksjonen går jevnt og trutt. Den siste uka har det faktisk vært litt rolig, da det er fly-kasser vi lager for tida, Vartdal Airbox. Kasser i EPS uten dreneringshull. Vi er en fleksibel produsent som til enhver tid kan snu oss om for å produsere det kundene våre trenger, sier Markus Ravn.