Ifølge Thomas Krøyer har Leman-organisasjonen alltid hatt som mål å skape verdier for kundene gjennom økt medarbeidertilfredshet. Her fra et strategi- og ledermøte i 2019.Picasa
Forlater et selskap i beste velgående
Både avtroppende Leman-direktør Thomas Krøyer og erstatter Ole Ringheim forteller til Logistikk Inside at selskapet går mot en fremtid bedre enn noensinne.
– Det er altså bare glede å spore over det som nå skjer?
Fakta: Ole Ringheim
Ringheim, som nå har akseptert interimrollen som konsernsjef, har lang erfaring innen frakt og ledelse fra sin tid som daglig leder for DHL i Nordics og Asia. I tillegg til dette har Ringheim vært medlem i Leman-styret siden september 2019 og har dyptgående kjennskap til selskapet.
- Ja absolutt. Her er det ikke noe dramatikk, understreker Ringheim og fortsetter:
- Thomas Krøyer har etter syv år bestemt seg for å trekke seg, men vil også fortsette å være tilgjengelig for Leman i noen tid fremover. Han er bare den andre konsernsjefen på 27 år, så organisasjonens stabilitet er fortsatt en prioritet, sier Ringheim til Logistikk Inside.
Selv kjenner han godt til Leman-organisasjon som styremedlem siden september 2019.
– Jeg har også bransjeerfaring, som også vil komme til nytte som midlertidig administrerende direktør, inntil vi finner den ideelle personen å ta over. Vi er ganske begeistret for vår posisjon og nåværende aktivitetsnivå. Takket være Krøyer, ledergruppen og våre medarbeidere har vi en veldig god start her i 2021, understreker Ole Ringheim overfor Logistikk Inside.
For Thomas Krøyer vil videre, etter flere år å ha bidratt til ny lederstruktur i Leman-organisasjonen, samtidig med å ha tatt nye grep gjennom flere oppkjøp.
Den siste tiden har han bidratt til å sette Leman på det globale kartet med å åpne en rekke kontorer i Kina.
Oppdraget utført
Thomas Krøyer fratrer med en glidende overgang hvor Ole Ringheim blir med i selskapet fra 1. juni. Det innebærer at de to sammen kan sikre en myk overgang.
– Men hvorfor slutter du i Leman nå?
– Min beslutning om å forlate er ganske enkelt ønsket om å søke nye utfordringer i en annen virksomhet. Jeg anser mitt oppdrag i Leman som utført, forteller den avtroppende Leman-direktøren, og som understreker følgende:
- Virksomheten står sterkere enn noensinne. Den videre retningen er satt, blant annet gjennom de seneste tiltak i Kina. Nå er veien åpen for nye og spennende muligheter. Tiden får vise hva det blir til, avslutter Thomas Krøyer.