Våre profilerte samarbeidspartnere:

BILDETEKST: FUSJON: Re-Duce fusjoneres inn i DRIV Energi fra 1. september. Produksjonen flyttes samtidig fra Fagerstrand til DRIVs fabrikk på Holmenga i Eidsvoll.

Flytter AdBlue-produksjonen til Eidsvoll

Fra 1. september fusjoneres Re-Duce inn i DRIV Energi. Samtidig flyttes produksjonen av blant annet AdBlue fra Fagerstrand til DRIVs fabrikk på Holmenga i Eidsvoll.

Publisert

Re-Duce har i en årrekke levert AdBlue og kjemitekniske produkter til blant annet transport, industri, landbruk og offentlig sektor. Fra 1. september fusjoneres virksomheten inn i DRIV Energi.

Ifølge selskapene skal sammenslåingen gi større produksjonskapasitet og koble Re-Duces virksomhet tettere på DRIVs landsdekkende distribusjonsapparat.

– Dette handler først og fremst om å ta vare på det Re-Duce har bygget opp gjennom mange år. Vi tar med oss kompetansen videre, samtidig som kundene får fordelene av å bli en del av et større fagmiljø og et landsdekkende distribusjonsnettverk, sier Arne Karlsen.

Karlsen går samtidig fra stillingen som daglig leder i Re-Duce til en rolle som salgsansvarlig og KAM i DRIVSalg.

Daglig leder og altmuligmann Arne Karlsen i Re-Duce, fotograftert ved en tidligere anledning i Re-Duce-anlegget på Fagerstrand

Flytter produksjonen

Re-Duce har holdt til på Fagerstrand siden selskapet ble etablert i 2011. Nå flyttes produksjonen til DRIV Energis fabrikk på Holmenga i Eidsvoll, blant annet som følge av videre utvikling av området på Fagerstrand.

Her får virksomheten tilgang til større produksjonskapasitet, samtidig som produktene kan distribueres gjennom DRIVs eksisterende nettverk.

– For kundene er det viktigste at de fortsatt møter noen de er trygge på. Vi kjenner kundene våre godt, og den nærheten skal vi ta vare på også i DRIV, sier Karlsen.

Historie tilbake til Statoil

Re-Duces kompetanse innen AdBlue og kjemitekniske produkter videreføres i DRIV Energi, som fra før leverer blant annet drivstoff, smøremidler og kjemiprodukter. Selskapet har også rundt 200 selvbetjente drivstoffstasjoner.

– Re-Duce har bygget opp en imponerende kompetanse og en sterk markedsposisjon. Dette er mennesker med høy fagkunnskap og lange kunderelasjoner, sier Ronny Morken, daglig leder i DRIV Energi.

Re-Duce ble etablert av Arne Karlsen i 2011 etter at Statoil avviklet virksomheten på Fagerstrand. Dermed avsluttes også et langt kapittel på stedet for Karlsen, som startet som sommervikar der allerede i 1976.

Powered by Labrador CMS