Norsk Gjenvinning er landets største aktør innen avfall- og gjenvinning. Datterselskapet Norsk Gjenvinning Downstream AS er konsernets markeds- og tradingdivisjon som håndterer logistikk- og nedstrømsløsninger.
Kristensen kommer sist fra stillingen som Logistics manager i Skanlog. Der var han i fem år. Før det var han i fremtredende lederstillinger i DHL Global Forwarding-systemet i Norge.
- Hva trigget deg til å ta dette steget, Magnus?
Bærekraftighet og sirkulærøkonomi er viktige stikkord. Det å jobbe og utvikle bærekraftige transportløsninger for ombruk og gjenvinning er spennende. Norsk Gjenvinning Downstream kjøper transport for 280 millioner kroner per år, så det å være med å påvirke utviklingen i det grønne skiftet er en drivkraft. Her har man en viktig jobb å gjøre i transportbransjen, sier Kristensen.