Tar miljø på alvor

Arbeidet for en sertifisering har vært ledet av Kvalitetssjef Linda Monica Andersson, i tett samarbeid med adm. direktør Thomas Klemp (t.v.) og Driftsdirektør Christian H. Whist.

Fotavtrykk på alle fronter

Nortrail - Norsk Trailer Express AS har i mange år hatt fokus på miljøfotavtrykket til bedriften. Og nå forteller selskapet stolt at de er såkalt ISO14001-sertifisert.

Publisert

Adm. direktør Thomas Klemp forteller at det er blitt arbeidet på mange fronter med kartlegging av hvilken miljøpåvirkning bedriften har.

– Vi har også sett på hvordan vi kan begrense dette, understreker Klemp og fortsetter:

- Dette inkluderer alt fra papirforbruk til utslipp under transport fra dør til dør.

Vet om eget forbruk

Og så forteller han følgende:

- Våre kunder kan hente ut sine CO2-regnskap i vår webportal. Dette gjør det enkelt å kjenne til eget forbruk ved transport, sier Nortrail-sjefen.

Han ser ikke minst viktigheten av å tydeliggjøre miljøarbeidet vårt, noe han fikk et bevis på gjennom å bli ISO14001-sertifisert 15. juni.

Klemp fremhever at bedriften i sin helhet har bidratt i dette miljøbevisste arbeidet. – Miljø-fokuset er godt forankret i oss alle, understreker Nortrails adm. direktør, Thomas Klemp.

Powered by Labrador CMS