Det skjer ting i Vest
Den nye styrelederen fikk besøk
Administrerende direktør Kurt Ommundsen i Westport AS hadde denne uken besøk av representanter fra oppdrettsnæringen langs Vestlandskysten i anledning nytt vareeierforum/tenketank.
Og det synes den nyvalgte styrelederen i NHO Logistikk og Transport (NHO LT), Rogaland var kjekt.
- Veldig kjekt med besøk her i Risavika fra store deler av oppdrettsnæringen langs Vestlandskysten, sier Ommundsen.
Han benytter anledning til å takke for besøket som bidro til en vellykket kick off for nytt vareeierforum/tenketank sjø for denne næringen.
Deltagerne bestod av representanter fra Mowi, Grieg Seafood, Sjór, Bremnes Seashore, Hardanger fiskeforedling, Eidesvik havfiske og Alsaker Fjordbruk.
- Vi hadde også med oss en flott heiagjeng som representerte Rogaland Fylkeskommune og Stavanger kommune. En stor takk til Ann Iren Holm Rise fra Trondheim Havn for flott innlegg, samt Blue Planet for gode forberedelser og møteledelse, sier Ommundsen, og som sammen med initiativtakerne Stavangerregionen Havn, Westport og Sandnes Havn ser frem til fortsettelsen.
Opptur
Westport er den største havneutbyggingen i Norge, noensinne. I disse dager feirer havnesuksessen 10 år.
I kraft av sin beliggenhet, i Risavika og på Dokken i Bergen, dekker Westport godshavnene til de to viktigste byene på Vestlandet.
Westport investerer tungt i utslippsreduksjoner fra all sin havnevirksomhet i Stavanger og Bergen, samt på smartere måter å jobbe på.
Selskapet vil være one-stop-shop gjennom å standardisere all logistikk langs kysten av Norge.
Administrerende direktør Kurt A. Ommundsen i Westport AS har vært med på oppbyggingen av et helt nytt selskap, Risavika Havn, den største havneutbyggingen i Norge, noensinne.
Kombinasjonen av beliggenhet, kompetanse, kvalitet og moderne logistikkløsninger, gjør, ifølge Ommundsen, Risavika til Vestlandets viktigste logistikk-knutepunkt både for innenlands og utenlands varetransport.
Risavika og Westports strategiske beliggenhet er et naturlig valg for utenlandske skipsanløp.
Ifølge Ommundsen som leder et logistikksenter, selveste hjertet i Westport, er havnens strategiske beliggenhet et naturlig valg. Men samtid tror han ikke at havnen har blitt valgt igjen og igjen, om den ikke leverte varene.
Nytt styre
Kurt Ommundsen erstatter Morten Nevland i Kuehne+Nagel som ny styreleder i NHO LT, Rogaland.
Styret 2022/2023 har følgende sammensetning:
Kurt Ommundsen, Westport AS (leder), Frank Soltvedt, Greencarrier Shipping & Logistics AS (nestleder). Styremedlemmer: Geir Isaksen, DHL Express (Norway) AS, Cathrine Ogne, Logi Trans AS, Siri Tansø, Posten Norge AS, Hege Eide, Schenker AS, Kristian Løvaas, Westport AS.
Les også om havnesuksessen her: https://www.logistikkinside.no/distribusjon-havn-sjofrakt/og-oppturen-bare-fortsetter/658815