Hun fortsetter SalMar-eventyret

SalMars konsernsjef, Linda Litlekalsøy Aase, er imponert over sine ansattes innsats.

– Dette blir man stolt av

– Jeg er svært stolt over å kunne presentere resultatet av det gode arbeidet våre fantastiske ansatte i SalMar har levert.

Publisert

Det sier Linda Litlekalsøy Aase (55).

I andre kvartal ble det slaktet totalt 32.400 tonn laks. Ifølge den nye SalMar-sjefen er dette imponerende resultater i leveringen av produkter av utmerket kvalitet.

Nylig overtok hun som konsernsjef i SalMar etter Gustav Witzøe, gründeren som startet oppdrettseventyret på Frøya, ytterst på Trøndelagskysten, og som i dag er et av verdens største oppdrettsselskaper.

Aase, som kom inn i SalMar-styret for to år siden, har både navn og røtter fra Litlekalsøy i Austevoll.

Hun har bred industrierfaring fra materialteknologi, økonomi og ledelse.

Aase har hatt jobber fra å være teknisk sjef hos Mandal Stål til ansvaret for modifisering av installasjoner i Nordsjøen og andre steder i verden, og hvor Aker Solutions er involvert. I Aker handlet det om svært omfattende utfordringer med å gjøre tekniske ting bedre, et ansvarsområde på 10 milliarder og 6000 ansatte.

150.000 tonn laks offshore

Denne uken presenterte hun SalMar-tallene for andre kvartal, og som viser en økt operasjonell EBIT til 1048 millioner kroner, og som i hovedsak skyldes økte laksepriser.

I perioden ble det slaktet totalt 32.400 tonn laks.

Ifølge den nye SalMar-sjefen er dette imponerende resultater i leveringen av produkter av utmerket kvalitet.

– Våre resultater ble selvsagt også understøttet av høye laksepriser i markedet, selv om denne heldige markedssituasjonen svekker de finansielle resultatene i Salg og industri på grunn av våre fastpriskontrakter, sa Aase under presentasjonen av tallene for andre kvartal.

SalMar har ambisjon om å produsere 150.000 tonn laks offshore innen 2030.

Powered by Labrador CMS