Christian Levin, SEO i Scania.

Signerte kontrakt på 2500 lastebiler

Kontrakten er Scanias største enkeltkontrakt i Europa, og den største kontrakten på batterielektriske lastebiler som skal leveres i løpet av ett kalenderår.

Publisert

Scania er forpliktet til å levere premium-lastebiler etter deres merkevareløfte ovenfor kundene. Samtidig ønsker de å være en pådriver i overgangen mot et mer bærekraftig transportsystem.

Consortium Purchasing Group har bestilt en omfattende flåte av nye lastebiler som skal brukes på tvers av selskapene Culina Group, WS Group og A.W. Jenkinson Group.

Denne avtalen omfatter totalt 2500 lastebiler, som skal bli levert innen 12 måneder. Leveransen vil bestå av en kombinasjon av lastebiler utstyrt med den innovative Scania SUPER-drivlinjen med 13-liters motor, samt 100 batterielektriske lastebiler. Disse batterielektriske 4x2 trekkvognene vil være blant de første BEV-lastebilene Scania leverer, og de er spesielt designet for regional transport på britiske veier.

Alle lastebilene i leveransen vil gå på en treårs service- og vedlikeholdsavtale, og noen av lastebilene finansieres gjennom Scania Financial Services.

- Scania har hatt en nær og suksessfull relasjon med Culina Group, WS Group og J.W. Jenkinson Group i mange år. Dette er en viktig avtale som markerer en milepæl på vår fortsatte reise mot bærekraftig transport, sier Christian Levin, SEO i Scania.

William Strobart, assisterende CEO i Culina Group, fornøyd med den nye avtalen.

- På vegne av Consortium er vi alle svært glade for å kunne forlenge avtalen med Scania, sier han.

-De siste to årene har det vært krevende å skaffe komponenter for lastebilprodusentene, men Scania har jobbet tett med oss for å minimere konsekvensene for begge parter. Det er bevis på et ekte partnerskap mellom leverandør og kunde, legger Strobart til.

Chris Newitt er Managing Director for Scania UK

- Jeg vil takke styret i Consortium Group for muligheten til å kunne fortsette vårt gode kundeforhold, sier Chris Newitt, Managing Director for Scania UK.

- Det er et bevis på styrken i forholdet mellom våre organisasjoner og alle de involverte at vi nå kan kunngjøre avtalen. Det er en avtale som bygger på mange års samarbeid mellom Scania og Consortium Group, avslutter Newitt.

 

Powered by Labrador CMS