Logicenters nye solenergiekspert

Jon Malmsten, ny solenergiekspert i Logicenters. (Foto: Logicenters)

Dobler logistikkanlegg med solceller

Logistikkaktøren har i en tid installert solceller på et 20-talls logistikkanlegg. Dette har Logicenters tenkt å doble.

Publisert

Jon Malmsten har fått ansvaret for Logicenters bærekraftige energiløsninger med å utvikle selskapets solcellestrategi.

Målet om å være klimanøytrale innen 2028 er logistikkeiendomsselskapets er bakgrunnen for ansettelsen av en solenergiekspert, heter det i meldingen fra selskapet.

Logistikkaktøren har i en tid installert solceller på et 20-talls logistikkanlegg, noe selskapet har tenkt å doble.

Fra to til fire mill. kvadratmeter

Adm. direktør Matthias Kettelhoit i Logicenters har tenkt å doble installeringen av solceller på på selskapets logistikkanlegg. (Foto: Logicenters)

– Personlig ser jeg solceller som like naturlig å bygge på et konstruksjonstak som gulv og vegger er å bygge innvendig. Allerede i dag dekker anleggene våre et samlet areal på over to millioner kvadratmeter og vår ambisjon er å bygge solceller på det totale arealet, sier adm. direktør Matthias Kettelhoit i Logicenters.

Jon Malmsten kommer senest fra Aktea Energy. Her var han ansvarlig for strategi og behovsanalyse av ladeinfrastruktur for bedrifter som planla å gå over til fossilfri drift av biler. Før det var han adjunkt ved Universitetet på Gotland med fokus på vindkraftteknologi.

– Jeg er veldig glad for å få denne muligheten til å utfordre meg selv og være en del av de høye bærekrafts-målene med en karbonnøytral virksomhet. Vi som bygger store logistikkanlegg har utmerkede forutsetninger, og har dermed et ansvar for å ta en ledende rolle i utbygging av solenergi på våre store tak. Her er det også interessante synergier ettersom solenergien kan lade fremtidens elektriske distribusjonsbiler, sier Jon Malmsten.

Powered by Labrador CMS