Årsregnskapet 2022:

Stabilt og godt for Ringstad Transport

Også 2022 ble et godt år for Ringstad Transport AS i Moss.

Publisert Sist oppdatert
Terje Ringstad, daglig leder i Ringstad Transport.

Transportselskapet omsatte for drøyt 115 millioner kroner, som var akkurat like mye som året før.

Som de aller fleste andre måtte også Ringstad Transport se kostnadene øke i fjor, noe som medførte at et driftsresultat på 6,2 millioner kroner i 2021 ble avløst av et driftsresultat på 4,7 millioner kroner i fjor. Dette ga e driftsmargin på 4,08 prosent.

Årsresultatet (etter skatt) endte på 3,5 millioner kroner, mot 5 millioner kroner i 2021.

12 ansatte

Mosseselskapets røtter strekker seg tilbake til 1988, men ble formelt registrert under dagens navn i 1992 av far og sønn, Per og Terje Ringstad. Sistnevnte er i dag eneste aksjonær og daglig leder i bedriften med 12 ansatte.

Av fjorårets resultat ble drøyt 220.000 kroner tilført selskapets egenkapital, mens 3,3 millioner kroner ble delt ut i utbytte til eier Terje Ringstads holdingselskap.

Stor bredde i transport- og logistikktjenester

Selskapet startet i sin tid som en ren godstransportør, men endret driftsmodell for 17 år siden til å bli en ren transportsentral og har i dag kontrakt med over 50 bileiere.

Disse kjører med Ringstad Transport-profil og frakter mindre pakker, stykkgods, partilast og farlig gods i et fast rutenett på Østlandet. Selskapet har dessuten ukentlige avganger til Kristiansand, Stavanger, Bergen og Trondheim.

I tillegg har bedriften spesialisert seg på lager- og logistikkløsninger, og har en egen lagerterminal på Årvoll utenfor Moss med 1200 pallplasser. Med et moderne lagersystem og 3PL kan kunder benytte Ringstad Transport også til kort- og langtidslagring av gods, i tillegg til selve transporttjenestene.

- Et utfordrende år

- 2022 ble et utfordrende år, hvor spesielt drivstoffutgiftene medførte store konsekvenser for driften og våre innleide bileiere. I mars så vi oss derfor nødt til å innføre et variabelt dieseltillegg, som i sin helhet har tilfalt våre dyktige bileiere. Vi har i tillegg kompensert våre bileiere med en garantisum og frafalt alle gebyrer i 2022, for å holde hjulene i gang. Vi er svært takknemlig for den enorme innsatsen våre dyktige bileiere nedlegger hver eneste dag, og glad for at vi har fått beholde de aller fleste gjennom denne tøffe perioden. Gledelig nok har vi hatt en markant økning i våre lager- og logistikkløsninger, og det har vær en sterkt medvirkende årsak til årets gode resultat, forklarer Terje Ringstad til Logistikk Inside.

- Hvordan har starten av 2023 vært og hvordan er utsiktene for året?

- Markedsmessig holder vi stand, og har lojale og trofaste kunder som fortsatt velger oss som sin prioriterte samarbeidspartner på transport og logistikk. Vi er ydmyke og takknemlige for den tilliten våre kunder viser oss. Vi kan for første gang også tilby våre kunder grønn transport, med vår egen ID Buzz, forteller han.

- Vi ser positivt på året som kommer, til tross for fortsatt høyt kostnadsbilde i bransjen. Vi har på starten av året opplevd tilsig av både bileiere og kunder, forteller Ringstad, som selv er aktivt ute i markedet.

- Vi opplever at nettopp denne personlige kontakten er viktig for at vi skal opprette den beste kvaliteten og servicen som våre kunder forventer. Første kvartal viser en svak økning i omsetning, og vi jobber knallhardt i alle ledd for at denne trenden skal vedvare, forteller han til Logistikk Inside.

Powered by Labrador CMS