Norsteve AS, en tradisjonsrik transportør og terminaloperatør i Oslo havn, kommer på nye hender og åpner for nye synergier mellom selskapene som har samarbeidet tett i en årrekke.
Seafront Group AS har gjennomført oppkjøpet av Norsteve AS, som opererer på havneområdene Filipstad, Kneppeskjær og Ormsund i Oslo. Norsteve har i dag 27 ansatte og omsatte for over 80 millioner kroner i 2023.
Fortsetter som før
Selskapet vil fortsette som en selvstendig enhet, med Kjersti Reichborn-Kjennerud som daglig leder, og alle ansatte beholder sine stillinger.
Effektiviserer
Seafront Group AS, som allerede driver transport- og terminaloperasjoner i Larvik, Oslo og Kristiansand, ser store muligheter for samarbeid mellom Norsteve og Seafronts avdeling i Oslo. Fokusområdene vil være felles bruk av ansatte, maskiner og terminalfasiliteter for å styrke fleksibiliteten og effektiviteten i begge selskaper, til fordel for både selskapene og kundene.