Profilerte stillinger fra Logistikkjobber

Nina Hage, leder for Bulk Industrial Real Estate.

Nybygg og økte leieinntekter gir vekst for Bulk

Bulk Industrial Real Estate leverte solide resultater i første halvår 2025, med både økte inntekter og bedre drift.

Publisert

Selskapet hadde driftsinntekter på 112,5 millioner kroner, en vekst på 12 prosent sammenlignet med samme periode i fjor. Resultatet fra driften endte på 85 millioner kroner – en økning på 23 prosent.

Bak veksten ligger både økte leieinntekter, ferdigstilte nybygg og reduserte driftskostnader.

– Siden starten i 2006 har vi bygget nesten 600.000 kvadratmeter industribygg. Denne erfaringen gjør at vi nå kan bygge landets mest fleksible og energieffektive lager- og logistikkbygg på de lokasjonene som egner seg best for denne typen virksomhet. Kvaliteten på leietakerne vi tiltrekker oss vitner om at vi har lykkes, sier Nina Hage, leder for Bulk Industrial Real Estate.

En av de største satsingene hittil i år er MEKO Norways innflytting i et 32.000 kvadratmeter stort lager- og logistikkanlegg i Vestby. Bygget er utstyrt med et av Norges største solcelleanlegg, som dekker 19.200 kvadratmeter av takflaten.

Resultat før skatt ble 67,2 millioner kroner, ned fra 276,3 millioner i samme periode i fjor. Nedgangen skyldes lavere oppjustering av eiendomsverdier enn året før.

Samtidig har Bulk styrket grunnlaget for videre vekst. Gjennom oppkjøp og reguleringer i 2024 har selskapet sikret seg en tomtebank på strategiske lokasjoner som Ausenfjell, Vestby og Eikhaugen. Dette gir økt handlingsrom i et logistikkeiendomsmarked som fortsatt preges av høy etterspørsel etter moderne og energieffektive bygg.

Powered by Labrador CMS