Godstransportøren styrker med denne avtalen posisjonen som togoperatør for skogsindustrien i Norge.
Avtalen sikrer også Norske Skog Skogn tilgang på miljøvennlig transport i hele sitt innkjøpsområde hvor jernbanen er det naturlige valget.
Grenland Rail vil bygge opp en dedikert vognstamme tilpasset Norske Skog Skogns behov, noe som optimaliserer vekt, volum og kostnad.
- Dette er en stor og betydelig kontrakt for oss, verdt rundt 60 mill. kroner, forteller adm. direktør Tommy Anderson i Grenland Rail AS til Logistikk Inside.
Han takker Norske Skog Skogn for oppdraget, og ser fram til å ta fatt på oppgaven.
Bare optimisme å spore
Anderson betrakter avtalen som en tillitserklæring.
- Den utvider vår virksomhet til også Trøndelag, da vi nå har fått tilliten til å operere jernbaneforsyningen til Norske Skog Skogn, forteller en optimistisk Anderson.
Optimismen har sin bakgrunn i blant annet en fjorårsomsetning på rundt 200 mill. kroner, og som ser ut til å bli tilsvarende i år.
Grenland Rail AS har siden oppstarten i 2005 drevet med transport på jernbane. Selskapet har lisens for kjøring av godstog i Norge og samarbeider med andre aktører om transport mellom Norge og utlandet.
Les også om Grenland Rail her: https://www.logistikkinside.no/godstransport-godstransport-pa-bane-grenland-rail/overtar-et-godseventyr-pa-skinner/555854