Konkurser i transportbransjen:

Se hvilket selskap som ble slått konkurs og hvem som skal tvangsoppløses

Borvik Transport AS i Strømmen ble slått konkurs i uke 45, mens Kverme Transport skal tvangsoppløses.  

Publisert Sist oppdatert

Godstransport på vei

Romerike og Glåmdal tingrett har åpnet konkurs i boet til Borvik Transport AS i Strømmen. Konkursen ble registrert mandag 6. november. Selskapet ble etablert i 2021 og var eid av Christer Aarestrup-Borvik, som også var daglig leder i selskapet. Selskapet omsatte for 20,5 millioner kroner i 2021 og bokførte et overskudd etter skatt på drøyt 200.000 kroner.

Varsel om tvangsoppløsning

Sør-Rogaland tingrett har avsagt kjennelse om tvangsoppløsning i boet til Kverme Transport AS på Brusand. Selskapet fikk varsel om tvangsoppløsning 9. september som følge av at selskapet ikke hadde statsautorisert revisor, jf aksjeloven/allmennaksjeloven §§ 7-1, 7-2 og § 16-15 første ledd nr 3

Selskapet ble etablert i 2011 av Erling Grødem og gikk i sine første år under navnet Grødem Transport AS. Selskapet skiftet juridisk navn til Kverme Transport AS i januar i år og har ny eier, Valheim Investering AS, med Nikolay Valheim som eneaksjonær. Sistnevnte er også oppført som daglig leder og styreleder i selskapet, som i 2021 (siste år med offentlige regnskapstall) hadde en omsetning på 12,4 millioner kroner og bokførte et resultat etter skatt på 215.000 kroner.   

Powered by Labrador CMS