Nytt om navn:

Magnus Eide er ny leder for Grønt Skipsfartsprogram.

Eide overtar stafettpinnen i GSP

Magnus Eide har overtatt stafettpinnen etter Narve Mjøs i Grønt Skipsfartsprogram

Publisert Sist oppdatert

Mjøs har trådt inn i pensjonistenes rekker, og da var Eide en naturlig etterfølger. Han har solid ballast og var en av de som var med på å utforme programmet i sin tid. Nå skal han, med solid faglig ballast gjennom mange år i Det Norske Veritas, lede og utvikle programmet ytterligere – til partnernes og norske myndigheters beste.

Han er utdannet sivilingeniør fra NTNU og har i tillegg doktorgrad fra Universitetet i Oslo. I sin doktoravhandling var fokus nettopp rettet mot hva som for GSP er hovedfokus; utslipp og tiltak for grønn skipsfart.

Magnus Eide har også vært sentral i Barometer for grønn omstilling i norsk innenriks skipstrafikk, en årlig gjennomgang fra DNV på oppdrag fra Klima og miljødepartementet.

Når han nå snart har 20 års ansiennitet i DNV (ansatt 2005), kjenner både utviklingen som har vært, kjenner status slik situasjonen for grønn skipsfart er, har et godt grunnlag for å kunne skue fremover – og i sum som leder av Grønt Skipsfartsprogram også vil kunne å se videre muligheter, vurdere teknologier, bidra til å tilrettelegge for fremtiden – er GSP i trygge hender.

Narve Mjøs, som har vært programmets leder siden oppstarten i 2015, har nå feiret sin 70-års dag, og har nå gått av ihht DNV sine aldersbestemmelser.

Narve vil fortsatt bidra med sin kunnskap og erfaring som innleid konsulent til DNV, GSP og andre.

Powered by Labrador CMS