Nytt om navn:

Maria Andersson blir nye konsernsjef i Best Transport.

Ny strategi i vente? Best Transport får ny sjef

Best Transport AB har ansatt Maria Andersson som ny konsernsjef. Hun tiltrer ved årsskiftet.

Publisert Sist oppdatert

Andersson erstatter midlertidig konsernsjef Mats Steen, som nå går tilbake til sin rolle som styreleder i selskapet. Andersson kommer fra en stilling som Business Area Manager hos Team Olivia og har tidligere vært administrerende direktør i Hemfrid.

– Jeg ser frem til å bli en del av Best Transport og bidra til selskapets videre suksess. Selskapets teknologiske styrker og satsing på bærekraftige løsninger gjør meg trygg på at vi kan skape langsiktig verdi for våre kunder og interessenter, formidler Andersson i en pressemelding.

Best Transport AB er en mellomstor aktør innen transport- og logistikkbransjen i Norden, med et særlig fokus på ekspressleveranser, helse- og e-handelslogistikk. Selskapet har et datterselskap i Norge som omsatte for 65 millioner kroner i fjor. De kjøpte også nylig opp Ringstad Transport, som utvider selskapets geografiske dekning og tjenestetilbud i det norske markedet. Mosseselskapet omsatte for 129 millioner kroner i fjor. 

Skal bli en sterkere aktør i Norden

Styreleder Mats Steen uttrykker stor tilfredshet med ansettelsen av Andersson og fremhever hennes solide erfaring innen ledelse og omstillingsprosesser som en viktig ressurs for Best Transport:

– Vi er svært glade for å få Maria med på laget. Hennes erfaring og innsikt i strategisk ledelse og endringsledelse vil være verdifullt for å gjøre Best Transport til en enda sterkere aktør i det nordiske markedet.

Best Transport har en årlig omsetning på omtrent én milliard svenske kroner og opererer med over 700 kjøretøy på tvers av Norden, hvor de utfører titusenvis av leveranser hver dag. 

Powered by Labrador CMS