Aktuelt

Kristian Williamsen forlater sjefsstolen i Nic. Haugrønning etter å ha økt selskapets omsetning fra 75 mill. til over 200 mill. kroner.

Forlater Nik. Haugrønning

Kristian Williamsen forlater Nic. Haugrønning etter å ha økt selskapets omsetning fra 75 mill. til over 200 mill. kroner.

Publisert Sist oppdatert

Staben er også nær doblet til 120 ansatte i løpet av de 7,5 årene Williamsen har ledet transport- og logistikkselskapet på Byneset i Trondheim.

Williamsen som skulle være selskapets arvtager har også skapt en omfattende virksomhet med aktiviteter utenom transport, noe som ifølge Williamsen gjør selskapet mer solid og mindre sårbart.

– Ikke ondt blod

Han lot imidlertid ikke muligheten på fra seg da han ble tilbudt jobben som regiondirektør i et selskap innen byggevarehandelen med syv milliarder kroner i omsetning, og med 400 mill. på bunnlinjen.

– Her er det absolutt ikke snakk om noe ondt blod mellom meg og Nik, forteller Williamsen til LogistikkInside.no.

Niklaus (Nik`en) Haugrønning må jakte ny adm. direktør/konsernsjef. Foto: Per Dagfinn Wolden

Derimot ønsker han Haugrønning alt godt.

Søker erstatter

Det veldrevne selskapet må nå søke etter ny adm. direktør/konsernsjef. Etter det vi forstår er det ikke aktuelt at noen fra familien overtar når Williamsen tiltrer stillingen som regiondirektør i Mestergruppens byggevare-avdeling i Trøndelag i mars.

Powered by Labrador CMS